O nas

Joanna Karaś-Tęcza

Specjalista chorób psów i kotów. Członek European Society of Veterinary Dermatology, European College of Veterinary Dermatology i British Veterinary Dermatology Study Group. Od wielu lat jej przedmiotem zainteresowania jest dermatologia i alergologia.

Rozwijając swoje zainteresowania co roku uczestniczy w międzynarodowych konferencjach i sympozjach poświęconych dermatologii weterynaryjnej (w 2012 r. w Vancouver w Kanadzie, Barcelonie i Manchester, w 2013 r. w Louisville w USA i w Walencji (jesienią)).

Co roku prowadzi kilkanaście wykładów z dziedziny dermatologii weterynaryjnej dla lekarzy weterynarii. Jest też wykładowcą Podyplomowego Studium Chorób Psów i Kotów na Wydziale Weterynarii SGGW w Warszawie.

Jest autorką kilkudziesięciu artykułów w czasopismach fachowych oraz książki „Śledztwo na cztery ręce i mikroskop czyli pierwszy kryminał dermatologiczny dla lekarzy weterynarii.”

Prywatnie jest mamą czwórki dzieci – dwóch córek i dwóch synów i Panią dla dwóch kotów i dwóch psów. Lubi włoskie jedzenie i włoskie wino.

 

 

 

Hanna Prystupa

Specjalista chorób psów i kotów. Od wielu lat współpracowała z dr Joanną Karaś-Tęczą zarówno w lecznicy DERMAWET, jak i w innych lecznicach w Warszawie. Zainteresowania zawodowe dzieli pomiędzy dermatologię, alergologię i cytologię dermatologiczną.

Uczestniczka licznych Konferencji i Sympozjów Naukowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Ukończyła prowadzony przez dr. Francesco Carraniego z Włoch prestiżowy Kurs Cytologii Klinicznej Psów i Kotów  oraz  Zaawansowany Kurs Diagnostyki Cytologicznej Chłoniaków i Białaczek. Odbyła też staż w Regionalnym Centrum Referencyjnym ds. Cytologii Weterynaryjnej w Pizie we Włoszech.